manicure i pedicure

Piękne i zadbane dłonie i stopy to niewątpliwie ważne atrybuty atrakcyjnego wyglądu. Obecnie już nie tylko kobiety, ale także mężczyźni przykładają coraz większą uwagę do tego detalu wyglądu. I słusznie – piękne dłonie i mocne paznokcie zawsze przykuwają uwagę. Aby kompleksowo zadbać o paznokcie, należy działać wielotorowo. Z jednej strony paznokcie wymagają odpowiedniego odżywienia urozmaiconą dietą, z drugiej – właściwej pielęgnacji. Ważne jest zatem to, co jemy i to, w jaki sposób chronimy paznokcie odpowiednią pielęgnacją i zabiegami.

Dieta przyjazna paznokciom

Dieta przyjazna paznokciom zawiera przede wszystkim krzem, siarkę, wapń, żelazo oraz miedź. Bardzo istotnym składnikiem diety jest także białko, stanowiące źródło aminokwasów siarkowych niezbędnych do syntezy keratyny – podstawowego budulca paznokcia oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Warto zatem jeść chude mięso i ryby, nabiał, rośliny strączkowe, kiełki pszenicy, pełnoziarniste produkty zbożowe oraz drożdże. Dobrym rozwiązaniem są także specjalne suplementy dedykowane paznokciom.

Pielęgnacja paznokci

A jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja paznokci? Podstawą jest niedopuszczanie do osłabienia paznokci. Unikać zatem należy ich przesuszenia czy nadmiernej maceracji w wodzie, piłowania pilnikami metalowymi – lepiej wymienić je na szklane lub papierowe, oraz szlifowania całej powierzchni paznokcia. Skórki odsuwamy drewnianym patyczkiem, a unikamy ich wycinania cążkami. Aby wzmocnić paznokcie, można stosować odżywki utwardzające i odżywiające płytkę oraz kremy do rąk i paznokci. No i oczywiście nie należy zapominać o podstawie pięknych i zdrowych paznokci, czyli manicure i pedicure.

Manicure i pedicure

Manicure i pedicure to zabiegi gwarantujące estetycznie wyglądające paznokcie, ale też dbające o ich zdrowie. Wzmacniają płytkę paznokciową, ograniczają rozdwajanie paznokci, zapobiegają ich wrastaniu. Wykorzystanie odpowiednich pilników czy frezarek oraz doskonałej jakości kosmetyków podczas wykonywania manicure czy pedicure to kompleksowa pielęgnacja, wzmocnienie i upiększenie paznokci, a tym samym całych dłoni czy stóp.

Jeżeli paznokcie są bardzo zniszczone można umówić wizytę w specjalnym salonie podologicznym i skorzystać z usługi manicure medyczny.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.