zwiedzanie warszawy

Warszawa należy do miast bardzo często odwiedzanych przez turystów. Trudno się temu dziwić – weekend w stolicy może dostarczyć wielu wrażeń. Na odwiedzających czekają zabytki i inne interesujące atrakcje.

Starówka

Zwiedzanie Warszawy należy zacząć właśnie od starówki, która ma niepowtarzalny urok. Stare Miasto zostało niemal w całości odbudowane po II wojnie światowej i obecnie znajduje się na liście UNESCO. Można tutaj zobaczyć przede wszystkim Zamek Królewski, a także wiele pięknych, kolorowych kamieniczek. Rynek Starego Miasta to bez wątpienia najładniejszy plac w całym mieście, dlatego warto spędzić tutaj przynajmniej kilka minut.

Grób Nieznanego Żołnierza

Jest położony na Placu Piłsudskiego. Na Grób Nieznanego Żołnierza najlepiej wybrać się w niedzielę o godzinie 12:00, ponieważ o tej porze odbywają się uroczyste zmiany warty. Przy okazji warto także zajrzeć do Ogrodu Saskiego – pierwszego parku publicznego założonego w Warszawie.

Łazienki Królewskie

To kolejny obowiązkowy punkt wycieczki po Warszawie. Łazienki Królewskie należą do najpiękniejszych kompleksów ogrodowo-pałacowych znajdujących się na terenie kraju. Stara Pomarańczarnia, Biały Domek, Pałac na Wodzie – to najbardziej charakterystyczne budynki tego kompleksu, które warto obejrzeć. Tutaj znajduje się także słynny pomnik Fryderyka Chopina, najbardziej znanego polskiego kompozytora.

Muzeum Powstania Warszawskiego

To wyjątkowo ciekawe muzeum, które łączy nowoczesne rozwiązania z tradycją. Historia Powstania Warszawskiego została zaprezentowana z wykorzystaniem ciekawych elementów świetlnych, dźwiękowych i filmowych. Muzeum otwarto w budynku Elektrowni Tramwajów Miejskich z XIX wieku.

To tylko niektóre z wielu atrakcji stolicy. Na miejscu czeka wiele interesujących muzeów, kościołów, pomników i parków. Zwiedzanie Warszawy warto dokładnie zaplanować, żeby jak najlepiej wykorzystać dostępny czas. Jest to miasto, które należy odwiedzić przynajmniej raz w życiu ze względu na jego historyczne i kulturowe znaczenie.

Przewodnik po Warszawie

Można zwiedzać samodzielnie lub skorzystać z przewodnika po Warszawie. Najlepiej wybrać przewodnika licencjonowanego, aby mieć gwarancję ciekawej i wartościowej wycieczki. Przewodników w Warszawie jest wielu i jest z czego wybierać, ale ja polecam Panią Agnieszką – www.agusinfo.com przewodnik po Warszawie.

Similar Posts

1 Comment

  1. Łazienki są dobre na pierwszą randkę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.