oczyszczanie organizmu sokami

Kuracje oczyszczające to w dzisiejszych czasach absolutna konieczność – kumulacja toksyn pochodzących ze środowiska naturalnego, kosmetyków, leków czy żywności wywiera bowiem bardzo szkodliwy wpływ na organizm człowieka. Niepokojącymi symptomami, które powinny skłonić do przeprowadzenia detoksu jest poszarzała skóra i łamliwe włosy, bóle głowy, przewlekłe zmęczenie i bezsenność, obrzęki, częste infekcje czy wzrost masy ciała. Idealnym rozwiązaniem jest oczyszczająca dieta sokowa. Na czym polega taka forma oczyszczenia organizmu?

Dieta sokowa

Dieta sokowa zakłada picie dużych ilości świeżo wyciskanych soków w owoców i warzyw; niektórzy dopuszczają uzupełnienie diety lekkimi zupami. Dieta może trwać do 3 dni, choć bardziej wytrwałe osoby decydują się nawet na detoks tygodniowy. Dieta taka jest lekkostrawna, smaczna i niezwykle bogata w witaminy i minerały, jeśli zatem będzie traktowana jako kilkudniowy epizod, z pewnością nie doprowadzi do niedoborów. Jakie soki oczyszczające organizm są najskuteczniejsze?

Do dyspozycji są niemal wszystkie warzywa i owoce, najlepiej sezonowe. Niezbędnym elementem soków oczyszczających organizm powinny być zielone warzywa liściaste. Szpinak, jarmuż czy rukola to bogactwo antyutleniaczy i chlorofilu, które są niezbędne w procesie detoksykacji organizmu. Innym wartym uwagi dodatkiem jest imbir czy kurkuma; te rozgrzewające przyprawy doskonale pobudzają przemianę materii i wspomagają funkcje detoksykacyjne wątroby. Komponowanie diety sokowej daje dużą dowolność w wyborze owoców i warzyw.

Najciekawsze i najbardziej skuteczne soki oczyszczające organizm to:

– sok pomidorowy z cebulą, koperkiem i imbirem
– sok ogórkowo – marchwiowy ze szczyptą pieprzu
– sok z selera naciowego, ogórka, szpinaku oraz jabłek
– sok z kapusty, selera korzeniowego i jabłek
– sok z buraków, marchwi i pomarańczy

Spożywanie takich soków należy uzupełnić piciem dużych ilości wody niegazowanej lub moczopędnych herbatek ziołowych, które pobudzą oczyszczanie organizmu z toksyn i przyspieszą przemianę materii.

Kupować soki oczyszczające czy robić samemu?

Soki na oczyszczanie organizmu można robić samemu lub skorzystać z oferty wyspecjalizowanych firm, które mogą dostarczyć gotowe soki do domu lub biura.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.